Саме над цим питанням розмірковували учні 10-х класів. Важко уявити собі підлітка, незареєстрованого в одній або декількох соцмережах. Вони стають місцем спілкування, знайомств і розваг. Та чи представляють небезпеку для дітей соціальні мережі? Плюси і мінуси цих безкоштовних майданчиків старшокласники представили на власних сайтах.
До їх переваг учні віднесли:
- Можливість спілкуватися з друзями і колегами на відстані.
- Використання соцмереж в якості інструменту для саморозвитку, вивчення іноземних мов, читання цікавих книг, прослуховування музики. В цьому відношенні потенціал таких майданчиків нескінченний.
- Соціальні мережі стають місцем навчання, пошуку наукової та іншої літератури.
Незважаючи на популярність цих безкоштовних інтернет-майданчиків, у них досить багато недоліків:
- В соціальних мережах вистачає непотрібної інформації і час, проведений в Інтернеті, збільшується в кілька разів. Згідно зі статистикою, користувач перевіряє свій профіль кілька разів в день. Все це негативно позначається на самопочутті, фізичному і психологічному здоров’ї. Обсяг інформації негативно впливає на нервову систему, з’являється дратівливість і агресивність.
- Залежність від Інтернету і соціальних мереж здатна змінювати гормональний фон людини. Перевіряючи свій профіль, користувач відчуває тривожні почуття, що супроводжується викидом в кров гормону окситоцину.
- З часом втрачаються навички реального спілкування. Вирішення всіх питань у режимі онлайн перетворюють людину в асоциальную особистість.
- Соцмережі негативно позначаються на мовлення та правописі. Мовні та граматичні помилки – все це результат спілкування в Інтернеті.
- Пропаганда насильства, заборонених ідей, поширення дорослого контенту має місце в соціальних мережах. Незважаючи на моніторинг і блокування подібних сторінок, вони з’являються знову і всіляко приховують свою спрямованість.
Висновок такий – інтернет-спілкування має доповнювати життя, а не бути основою всієї нашої діяльності! Соціальні мережі можуть принести багато користі. Але зловживання може привести до залежності, втрати уваги, трати часу, відчуження.
Для того, щоб соціальні мережі не завдали шкоди здоров’ю і психіці, кожна людина повинна регламентувати своє проведення часу в віртуальному просторі.