Свято мами та весни

3

З ледь відчутним подихом весни до нас приходить чудове свято – 8 Березня.  Цей день несе у світ все найпрекрасніше, що пов’язане із жінкою: ніжність і красу, любов і злагоду, надію і гармонію. Сповнена Божої ласки і заквітчана коханням у піснях, вона оберігає, розуміє, підтримує і возвеличує, виконуючи життєстверджуючу місію берегині роду. Тепло і ласка сердець жінки-матері, дружини, коханої, її ніжна усмішка долають усі прикрощі нашого буття.

Учні молодшої школи НВК “Домінанта” привітали чарівних жінок: мам, бабусь, вчителів та подарувала їм чудовий настрій на святі 8 Березня у початковій школі “Свято мами та весни”.

Детальніше

Конкурс “Іду з дитинства до Тараса” у 4-В класі

1

9 березня до Дня народження Т.Г. Шевченка в 4-В класі під керівництвом Діхтяренко О.В. пройшов конкурс  ”Іду з дитинства до Тараса”. Учні декламували вірші Великого Кобзаря, зробили  ілюстрації до його творів, брали участь в конкурсі  ”З якого вірша ці рядки?”. У душах дітей запалився вогонь патріотизму та любові до України, її культурної спадщини, що описані в творах Тараса Григоровича. 

Детальніше

Тиждень математики у НВК «Домінанта»

0

З 27 лютого по 03 березня у НВК «Домінанта» проводився тиждень математики для учнів 5-11 класів, девізом якого були слова Фелікса Клейна:«Математика – справа аж ніяк не тільки розуму, але також і фантазії…».

Розпочався тиждень галереєю математичних газет, які підготували учні основної та старшої школи, та конкурсом кросвордів.

Проводилися загальногімназійні заходи, такі як, наприклад: інформування «Походження математичних знаків» (5-10 класи), конкурс «Кращий зошит з математики» (5-11 клас), міні-повідомлення «Учням про видатних математиків», усний журнал «Цікаві сторінки історії математики», вернісаж стінгазет; на додаткових заняттях в позаурочний час для учнів  5-10 класів – «Розв’язування цікавих математичних задач».

До участі в тижні математики намагалися залучити учнів усіх класів. Тому, крім загальних заходів, проводилися тематичні ігри і конкурси в кожному класі. Для різних вікових груп  розроблялися позакласні заходи з урахуванням психолого-педагогічних особливостей даної вікової групи: для учнів 5-7 класів – конкурси, вікторини та ігри: математичне змагання «Додавання і віднімання десяткових дробів» (5-Б, 5-В), «Веселий математичний бій» (5-А), математична гра «Дуель» (7-В), «Математичний марафон» (7-А), «Поле чудес» (7-Г), «Математична вікторина»  (5-Г, 6-Б, 6-Г, 6-В), «Найрозумніший»  (6-А), «Математика в казках» (5-7); для учнів 8-11 класів – конкурс-гра «Гонка за лідером» (10-А,10-Б), математичне змагання «Утриматися в лідерах» (8-Б), «Математична вікторина» (9-Г), «Складання «живих» кросвордів» (8-А), брейн-ринг «Математика в житті» (8-В), «Розв’яжи кросворд – отримай оцінку!» (7-В,8-Б).

Старшокласники із задоволенням випробували себе у ролі вчителів математики та успішно провели різноманітні заходи і уроки для учнів молодших класів. Так, протягом тижня проведені  «Математичні вікторини» учнями 9-А класу для учнів 4-А класу, учнями 9-Б – для учнів 4-Б, учнями 9-В – для учнів 3-А; після закінчення уроків в групах продовженого дня проведені математичні забави «Математика в прислів’ях та приказках» учнями 7-В класу  для учнів 5-А,5-В класів. Учениця 11-А класу Іщенко Марина провела учнівський урок «Якби я був вчителем математики».

У конкурсах «Математика в казках», літературних читаннях «Віршована математика» гімназисти показали свої творчі здібності,склавши вірші та прозові твори. Учні 5-8 класів готували цікаві математичні задачі та казки для молодших школярів.

Учні старших класів підготували доповіді «Цікаві грані математики»,які водночас є відповідями на найбільш поширені питання учнів: «Історія та проблеми числа π», «Історія та проблеми числа e», «Що таке тригонометрія».

Кафедра математики постійно співпрацює з бібліотекою закладу, тому бібліотека гімназії також взяла активну участь у проведенні заходу. Так, протягом тижня в читальному залі експонується огляд літератури з математики «Математичний вернісаж».

28 лютого класний керівник Матвієць Т.П. та завідуюча бібліотекою Мелкозерова С.В. організували літературні читання «Про математику і математиків» з учнями 7-В класу. Для учнів 7-10 класів підготовлено та проведено  інформування «Фільми про математику», в якому розповідали про найбільш цікаві кінострічки про математиків, що можуть підвищити та відновити інтерес до точних наук.

Конкурси «Математична вікторина», «Математичний марафон»,  «Поле чудес», «Найрозумніший», «Дуель», «Гонка за лідером», «Утриматися в лідерах», розраховані не тільки на тих учнів, які краще і швидше розв’язують задачі, а й на тих, які виявляють здібності  працювати в команді, бути капітанами. Крім цього, діти набувають навички розвитку математичних знань та умінь. Учні вчаться підтримувати  один одного, так формуються товариські стосунки у класах, підвищується загальний рівень культури учнів, розвивається творча активність учнів, акторська майстерність та інше.

У рамках тижня проведено відкриті уроки: вчителем Поданчук Н.Г. бінарний урок з математики та інформатики  ”Функції.  Графік функції. Побудова графіків функцій за допомогою математичного процесора GRAN” (7-Б),  урок з геометрії “Співвідношення між кутами трикутника. Нерівність трикутника” (7-Б) ; вчителем  Банак А.М. урок геометрії «Піфагорові штани на всі сторони рівні» (8-Г), урок алгебри «Квадратні рівняння» (8-Г), на яких були присутні вчителі кафедри, адміністрація гімназії та батьки учнів.

У загальногімназійному конкурсі «Вернісаж стінгазет» кожен з класів подав на виставку одну або кілька стінгазет на математичну тематику.

Наприкінці тижня визначені переможці «Конкурсу на кращий зошит з математики»: 5-А – Антоняк Софія, Панкова Антоніна, Абрамова Владислава, Щєрбініна Каріна, Ткачук Каріна; 5-Г – Жданова Софія, Крупа Максим, Кушнеров Святослав; 6-А – Понич Надія,Речкін Данило, Крисан Мирослава, Кузьменко Ірина; 6-Б – Демченко Надія, Компанієць Максим; 6-В – Баглюк Ксенія, Карнаухова Софія, Палажченко Катерина; 6-Г – Облакевич Поліна, Волкова Валерія; 7-А – Паламарчук Володимир, Підрушняк Марія; 7-Б – Миколаєнко Єлизавета, Шута Вікторія; 7-В – Вінар Марія, Здебська Валентина, Онуфрієнко Єгор; 7-Г – Легун Юлія, Андросович Кароліна; 8-А – Санченко Антоніна, Гавриленко Анастасія; 8-Б – Боканча Євгенія, Компанець Богдан; 8-В – Ковальчук Вікторія, Чемерис Олена, Покотило Софія; 8-Г – Шестопал Катерина, Дзябко Анастасія; 9-А – Саліхова Варвара, Тур Мирослава; 9-Б – Фоменкова Аліна, Сірик Надія, Бичкова Тетяна; 9-В – Мартинова Вікторія, Смирнов Вадим; 9-Г – Лобач Дмитро; 10-А – Ткаченко Олександра, Григорьєва Алевтіна;  10-Б – Шадура Софія, Лазепко Дар’я, Моргачов Ілля, Григораш Дар’я; 11-А – Іщенко Марина; 11-Б – Козлова Аделіна, Мелкозерова Ольга.

Протягом усього тижня учні  розгадували кросворди, розв’язували логічні задачі, грали в ігри, відповідали на запитання вікторин, а також дізналися багато цікавого про життя видатних математиків, історію походження математичних знаків, познайомилися із різноманітними легендами про математику.

Остаточні підсумки предметного тижня підбивалися у п’ятницю. Нагороджувалися класи та окремі учні, що працювали над підготовкою та проведенням тижня, визначена найкраща стінгазета, підготовлена стаття у номер гімназійної газети.

Робота педагогів була спрямована на сприяння розвитку інтересу учнів до предмету, формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок учнів, забезпечення належних умов для виявлення і розвитку творчої активності учнів.

Під час проведення тижня вчителі Лук’янова Світлана Михайлівна, Печура Ніна Олексіївна, Казмірчук Ольга Іванівна, Поданчук Наталія Георгіївна, Матвієць Тамара Петрівна, Банак Альона Михайлівна, Пушкарьова Анна Юріївна доцільно застосовували ІКТ. Серед форм і методів роботи переважали співпраця в малих групах на уроках та під час змагань, практична робота на уроках.

Тривала скоординована робота педагогічного та учнівського колективів сприяла підвищенню мотивації до вивчення математики, активізації навчальної діяльності учнів як на уроках, так і в позаурочний час.

Тиждень пройшов цікаво, усі учні отримали моральне задоволення, а головне, що кожному знайшлася справа до душі.

Детальніше

8 березня у 5-В класі

IMG_20170307_143136

З метою викликати у дітей позитивний емоційний настрій, виховати почуття колективізму та взаємоповаги, виховати любов, повагу до мами, бабусі, виховати чуйність, доброту, милосердя, вдячність виховну годину, присвячену Міжнародному жіночому дню у 5-В класі провели класний керівник Лавринсук В.П. та вихователь ГПД Яковчук А.А.

Привітавши дівчаток, вчителі провели розвивальну вікторину.

Діти брали участь у різноманітних веселих конкурсах. Відгадували цікаві загадки.

Наприкінці конкурсів, хлопці визначили переможницю та вручили дівчаткам подарунки. Після уроку, дітки накрили солодкий стіл, та відсвяткували це свято.

Детальніше